trener

Rodič

Rodič

Milí rodičia,

 „Ak dieťa prejaví záujem o šport práve vo veku od 4 do 11 rokov, odporúčam ho prihlásiť na atletiku. Tá je totiž skvelým odrazovým mostíkom k získaniu všestrannosti. Dieťa tak získa nielen základy pohybu pre akýkoľvek šport, ale môže si lepšie vybrať disciplínu a postupne sa špecializovať. Samozrejme, s výberom vhodného druhu športu pre dieťa pomôžu rodičom aj skúsení tréneri. Pravidelným športovaním sa deti naučia nielen disciplíne, ale aj sebakontrole, húževnatosti a schopnosti ísť za svojím cieľom aj napriek prekážkam.“ 
(Marcel Lomnický - piaty na OH 2016 v Riu, dvojnásobný finalista MS aj ME, strieborný medailista z Univerziády 2013 a 2015 v hode kladivom)

Pre vývoj dieťaťa je fyzický pohyb najdôležitejší práve vo veku od 4 do 11 rokov. V tomto veku si deti vytvárajú základné pohybové návyky a zlepšujú si svoje koordinačné schopnosti. Učia sa ovládať svoje telo v rôznych podmienkach, ktoré im atletika prináša a umožňuje. Preto je dôležité, aby sa deti hýbali čo najviac a zdravo si utužovali svoj pohybový aparát. Aj preto je atletika svojou komplexnosťou najvhodnejším riešením. Ide o komplexný pohyb zväčša na čerstvom vzduchu a v príjemnom prostredí.“ 
(Andrej Foltýn, detský a športový fyzioterapeut)

Pred tromi  rokmi sme sa po prvýkrát zúčastnili atletickej súťaže, ktorú organizoval Slovenský atletický zväz. Bolo to v Trnave na Detských atletických hrách ešte s Darinkou Kozolkovou, ktoré boli súčasťou Tesco Behu pre život a hneď sme sa do týchto disciplín „ zaľúbili.“  Zapojili sme sa  do projektu „Detská atletika“ a stal sa z nás atletický klub pri Základnej škole. Doteraz sme sa nestretli s väčšou podporou športu pre deti a s takou výbornou spoluprácou ako so SAZ. Pravidelne chodíme na súťaže tohto projektu a deti si zdolávanie disciplín nesmierne užívajú. Atletické pomôcky, ktoré máme od SAZ využívame nielen na krúžku, ale spestrujú aj hodiny telesnej a športovej výchovy hlavne na 1. stupni.

Hlavné koordinátorky Simonka a Veronika každoročne pripravujú pre deti nové súťaže, ktoré sú výborne zorganizované aj zabezpečené. Baby, ste super! Je vidieť, že do svojej práce vkladáte nielen snahu a nadšenie, ale aj srdiečko. 

Sme radi, že patríme do tejto „veľkej rodiny“ a tešíme sa na ďalšie športové podujatia s vami.
“  
(Andrea Gombariková – trénerka v klube Pohybko Sereď)