trener

Medziklubové súťaže Detskej atletiky

  • Úvod
  • /
  • Medziklubové súťaže Detskej atletiky
Medziklubové súťaže Detskej atletiky


Postup organizácie medziklubovej súťaže:

- Medziklubovú súťaž, na ktorej deti absolvujú vybrané atletické disciplíny môžete jednoduchým spôsobom zorganizovať v sídle Vášho klubu. Na stránke Detskej atletiky si stiahnete vzorové propozície (pod týmto textom), v ktorých doplníte vyznačené údaje (názov,dátum,miesto,čas...) a vyberiete Vami preferované atletické disciplíny.

- Doplnené propozície následne pošlete na mail sutaze@atletika.sk. Hlavní koordinátori následne v systéme súťaži SAZ vytvoria preteky spolu s online prihlasovaním.  Prihlasovanie bude otvorené pre všetky atletické kluby zapojené do projektu Detská atletika resp. kluby z Vášho okolia.

- Prihlasovanie bude prebiehať jednoducho cez náš portál => Kalendár pretekov - atletika.sk, rovnako ako prihlasujete deti na všetky preteky SAZ aj DA.

- Po súťaži je potrebné výsledky disciplín doplniť do vzorového excelovského hárku, ktorý si viete stiahnuť už hneď po ukončení prihlasovania priamo na portáli, cez ktorý prihlasujete deti na preteky.

- Následne je potrebné doplnené výsledky v Excel tabuľke nahrať priamo na web SAZ cez administráciu, ku ktorej máte prístupové údaje cez tento link => Pridanie výsledkov pre kluby (prístupové údaje sú rovnaké ako v systéme pri registrácii deti na preteky, v prípade ak si prístupové údaje nebudete pamätať, je potrebné kontaktovať matrikára SAZ na mail kompas@atletika.sk). Systém Vaše výsledky skontroluje a zobrazí Vám ukážku spracovaných výsledkov, ktoré je možné priamo upravovať v prípade objavenej chyby ešte pred ich uložením. Po uložení sa výsledky zobrazia medzi pretekmi na webe SAZ a budú v štatistike SAZ.

Videoukážka postupu organizácie medziklubovej súťaže:


Prečo organizovať medziklubovú súťaž?

- Účasť pretekárov na medziklubovej súťaži v spolupráci so SAZ je považovaný za oficiálny štart. Týmto spôsobom sa pre deti v klube vytvorí jednoduchá príležitosť absolvovať štarty na atletických pretekoch a navyše v domácom prostredí pre nich bude súťaženie prirodzenejšie a atraktívnejšie bez toho aby mali z pretekov obavy.

- Preteky môžete organizovať počas sezóny opakovane viackrát, čím si zároveň otestujete a porovnáte aktuálnu výkonnosť Vašich detí.

- Na medziklubovej súťaži sa stretnú deti a tréneri z blízkych atletických klubov, na základe čoho vznikne priestor na vytváranie dobrých vzťahov medzi klubmi a vymieňanie si skúsennosti

- V roku 2023 už nepokračujeme v organizácii súťaže Detský atletický trojboj (kedysi Korešpondenčná súťaž), v ktorej mali deti doteraz možnosť štartov!!!