trener
Ako teraz trénujú deti zo Zlatých Moraviec ?

Aktuálne opatrenia, okrem iného  výrazne obmedzujú  športovú prípravu a tréning detí. Preto sme si pre Vás pripravili sériu rozhovorov o fungovaní vybraných atletických škôlok z rôznych krajov. Zaujímalo nás, ako toto obdobie zvládajú atletické kluby, ktoré nám odpovedali na tri otázky a pripojili k nim aj fotoreporty z tréningu. Postupne ich tu budeme zverejňovať a inšpirovať tak kluby po celom Slovensku.

Ako prvá Vám priblíži svoje funguje v tejto náročnej dobe atletická škôlka zo Zlatých Moraviec.

Deti na tréningu počas prestávky. 

1. Ako ovplyvnila pandémia fungovanie vášho klubu/škôlky?

Pandémia Covid 19 náš klub ovplyvnila veľmi, keďže sme atletický klub, ktorý počas zimy využíval školskú telocvičňu. Dopredu sme vedeli čo nás čaká, pretože školské telocvične boli zatvorené od začiatku školského roka, a preto sme dopredu riešili ako budeme fungovať počas zimy. Nie je to ľahká situácia ale máme šťastie, že rodičia spolu s deťmi držia s nami a to je  pre nás momentálne to najdôležitejšie.
 

2. Ako prebiehajú vaše tréningy v aktuálnej situácii pri obmedzenom počte?

V klube máme k dispozícií 6 trénerov a mohli sme si teda dovoliť rozdeliť deti do viacerých skupín. Od októbra sme mali 10 skupín, ktoré sme rozdelili na základe veku a ich výkonnosti. Tréningy prebiehali podľa usmernení hlavného hygienika SR, teda 5 detí a 1 tréner. Žiaľ, od novembra sme preventívne museli zrušiť tréningy s najmenšími zverencami vo veku od 4 – 6 rokov kvôli chladnému počasiu. Momentálne máme na tréningoch 7 skupín vo veku od 7 do 14 rokov. V tomto režime plánujeme pokračovať v tréningovom procese pokým sa obmedzenia neuvoľnia.
 

Trénovať sa da aj vonku na rôznych preliezkach pre deti

3. Čo by ste si priali do novej atletickej sezóny? 

Keby ste sa nás na túto otázku opýtali minulý rok, priali by sme si, aby si naši zverenci zlepšili osobné rekordy v jednotlivých disciplínach a aby sa im pošťastilo v boji o medaile na majstrovstvách SR alebo oblastí.

Teraz však do novej atletickej sezóny prajeme všetkým atletickým klubom, ich zverencom a trénerom, aby sme sa čo najskôr vrátili do pôvodného režimu. Taktiež si prajeme, aby preteky v tejto halovej sezóne prebehli bez obmedzení.  Ak by to bez obmedzení nešlo tak by sme chceli aby na halových súťažiach mohli štartovať všetky vekové kategórie. V tejto neľahkej situácií držíme palce všetkým atletickým klubom. Nevzdávajte sa a naďalej motivujte deti na atletických tréningoch.

Za odpovede ďakujeme Darine Kozolkovej, predsedkyni klubu AK Zlaté Moravce.

Koordinátori projektu Detská atletika.