trener
  • Úvod
  • /
  • Aktuality
  • /
  • Rekordný počet detí na prvom kole Detskej P-T-S v Prešove.
Rekordný počet detí na prvom kole Detskej P-T-S v Prešove.

Nová sezóna v Detskej atletike už fičí naplno, hitom je opäť Detská P-T-S.

Začiatkom apríla sa naplno rozbehla naša hlavná postupová súťaž Detská P-T-S úvodným krajským kolom v Prešove. Prvýkrát v histórii sme vyskúšali možnosť spojiť na jednom mieste postupové súťaže pre dva susedné kraje. V Prešove si tak medzi sebou zasúťažili a zmerali sily deti z Prešovského aj Košického kraja. Zaznamenali sme – celkom nečakane – rekordný počet 48
družstiev s takmer 250 deťmi.


Otvorenie prvého krajského kola Detskej P-T-S v Prešove.

„Záujem o prvé preteky v tomto roku nás veľmi potešil a takisto milo prekvapil. Krajskej koordinátorke Daniele Falat Leütterovej sa na štadióne Základnej školy na Šmeralovej 25 v Prešove podarilo pripraviť pre deti krásnu súťaž v príjemnom jarnom počasí. V najbližšom čase nás čakajú postupové kolá v ďalších krajoch Slovenska. Veľmi si želáme, aby o ne bol podobný záujem ako v Prešove. Veríme, že štadióny budú plné detskej radosti z pohybu a súťaženia,“ nádejali sa hlavní koordinátori Detskej atletiky Jaroslav Dobrovodský a Radovan Tomeček.

Hod medicinbalom vzad ponad hlavu. 

Celé podujatie prebehlo pod záštitou Slovenského atletického zväzu- Projekt Detskej atletiky v spolupráci s atletickým klubom Atletika ŠPORT HROU Prešov. Rozhodcovskú výpomoc zastrešilo Súkromné športové gymnázium ELBA, priestory poskytla ZŠ Šmeralova. Pitný režim zastrešilo MESTO PREŠOV, občerstvenie pre deti rod. Pasternáková a občerstvenie pre rozhodcov podporila reštaurácia DIKTÁTOR Prešov. Veľmi pekne Ďakujeme všetkým inštitúciám, ktoré pomohli zvýšiť celkovú úroveň podujatia pre budúce atletické nádeje,  dodala riaditeľka súťaže Daniela Falat Leüterová.
 

Beh cez prekážky - obľúbená disciplína Detskej P-T-S
 
,,Som veľmi vďačná trénerom aj deťom, že po dlhej tréningovej aj pretekárskej pauze sme sa spoločne stretli vo vysokom počte. Teší ma, že deti východného Slovenska majú stále vysokú tendenciu a chuť trénovať a následne porovnať si sily medzi družstvami jednotlivých krajov. Gratulujeme všetkým klubom, ktoré sa umiestnili na prvých troch miestach jednotlivých kategórii. Verím, že družstvá, ktoré sa neumiestnili dotrénujú a zabojujú o postup na celoslovenské finále na druhom postupovom kole, ktoré plánujeme zorganizovať v Máji 2022. Celé podujatie hodnotím veľmi pozitívne a veľmi ma teší, že Mesto Prešov ožilo práve Detskou atletikou", zhrnula  Daniela Falat Leütterová - krajská koordinátorka Detskej atletiky.


 

Rekordný počet súťažiacich detí na spoločnej fotke.