trener
  • Úvod
  • /
  • Aktuality
  • /
  • Detská štafeta prilákala do Šamorína viac ako 120 detí.
Detská štafeta prilákala do Šamorína viac ako 120 detí.

V piatok 6.8.2021 sa v Šamoríne do blokov postavili deti z atletických klubov, ktoré sú zapojené do projektu Detská atletika. Koordinátori projektu sa dohodli s organizátormi Olympijského festivalu a pripravili pre deti štafetové preteky na 4x60m, ktoré boli súčasťou bohatého festivalového programu. Okrem štafetových pretekov tak deti mohli zažiť Olympijskú atmosféru z live vysielania na veľkom pódiu, mohli si vyskúšať množstvo iných športov, vyskákať sa na skákacom hrade a prejsť si mnohými ďalšími atrakciami.

Na pretekoch nemohol chýbať ani maskot Spajky
 
Detská atletika pripravuje štafetové preteky každý rok vo forme zmiešaných štvorčlenných družstiev zložených z dvoch chlapcov a dvoch dievčat. Tentokrát sme sa rozhodli dať klubom ďalšiu možnosť a vyskúšali sme aj klasické čisto chlapčenské, resp. dievčenské družstvá. V dvoch vekových kategóriách sa súťaže zúčastnilo viac ako 120 detí, čo nás milo prekvapilo, keďže v čase prázdnin je veľké množstvo detí na dovolenkách a niektoré atletické kluby majú počas prázdnin prestávku.

Slávnostné otvorenie pretekov s prezidentom SAZ a štátnym tajomníkom pre šport
 
Preteky najprv slávnostne otvoril prezident SAZ, Peter Korčok spolu so štátnym tajomníkom pre šport, Ivanom Husárom a hlavnými koordinátormi projektu Detská atletika, Jaroslavom Dobrovodským Radovanom Tomečkom. Deti, trénerov a rodičov spoločne privítali na nádhernom modernom štadióne a popriali im veľa športových úspechov.
,,Viem že projekt Detská atletika funguje už dlhé roky. Je to výborný projekt, ktorému fandím a ak by som mal ešte malé deti, tak by som ich určite nato dal´´, skonštatoval po súťaži štátny tajomník pre šport Ivan Husár.

Posledná odovzdávka pred dobehom do cieľa štafety 4x60m
 
V staršej vekovej kategórii zvíťazilo chlapčenské družstvo s AC Malacky a dievčenské družstvo s MŠK Žiar nad Hronom. V mladšej kategórii sa vyhrať podarilo chlapčenskému družstvu z Atletického klubu Nové zámky a medzi dievčatami vyhralo družstvo s AC Malacky.
V súťaží kombinovaných družstiev zložených z dvoch dievčat a dvoch chlapcov sa najlepšie darilo v staršej vekovej kategórii opať deťom z AC Malacky a v mladšej kategórii boli najrýchlejšie deti z AO TJ Spartak Myjava.

Vyhlasovanie výsledkov Detskej štafety v Šamoríne.
 
Deti si z pretekov odniesli pekné ceny a kopec nových zážitkov. Veríme že ich to bude motivovať aby sa naďalej venovali športu a upevňovali tak zdravý životný štýl. Možno z nich jedného dňa budú hrdý reprezentanti SR či olympionici. Všetkým deťom držíme palce a tešíme sa už na ďalšie športové súťaže s Detskou atletikou.