• Aktuality
  • /
  • Krajské kolo Detskej PTS v rámci Banskobystrického kraja 2021
Krajské kolo Detskej PTS v rámci Banskobystrického kraja 2021

29. júna 2021 sa v Banskej Bystrici uskutočnilo krajské  kolo Detskej PTS za horúceho letného počasia na ihrisku Strednej športovej školy. Súťaží sa zúčastnili deti zo 7 atletických škôlok: APD UMB Banská Bystrica, ZŠ Ďumbierska APD UMB Banská Bystrica, BŠK Banská Bystrica,  BCF Dukla Banská Bystrica, Atletická akadémia Podpoľanie Hriňová, Pliešovce v pohybe  a AK Danica Zvolen. V staršej vekovej štartovalo 6 družstiev  a jedno mimo súťaže, v mladšej vekovej kategórii 12 družstiev a  jedno mimo súťaže. Najviac zapojených družstiev mala APD UMB Banská Bystrica – 3 v staršej vekovej kategórii a 6 v mladšej vekovej kategórii. Súboje boli napínavé až do posledných okamihov. V staršej kategórii zvíťazilo družstvo APD UMB Banská Bystrica A, pred BŠK Banská Bystrica a BCF Dukla Banská Bystrica A. V mladšej kategórii boli súboje ešte vyrovnanejšie.  Zvíťazilo družstvo BCF Dukla Banská Bystrica, pred BŠK Banská Bystrica A a na 3. mieste boli zhodným počtom bodov AK UMB Banská Bystrica A a AK Danica Zvolen.

Preteky Detská PTS boli aj teraz pre deti výborným spestrením záveru školského roka. Poďakovanie patrí všetkým zúčastneným škôlkam, organizátorom z AK UMB Banská Bystrica a hlavne deťom, ktoré sa už teraz tešia na ďalšie preteky v rámci projektu Detská atletika SAZ.