trener
  • Úvod
  • /
  • Aktuality
  • /
  • Počas troch dní sa uskutočnili ďalšie 3 kolá štafetového krosu.
Počas troch dní sa uskutočnili ďalšie 3 kolá štafetového krosu.

Ďalšie kolá štafetového krosu sa v priebehu troch dní uskutočnili postupne v Žiline, Trnave a Tlmačoch. Poznáme teda víťazov z ďalších troch krajov.

V piatok 5.11.2021 sa uskutočnilo v areáli Žilinskej Univerzity krajské kolo Detského Štafetového Krosu. Počasie od rána nasvedčovalo, že nás čaká pekná súťaž v príjemnom krosovom prostredí. Zo Žilinského kraja sa zapojilo 6 klubov, ktoré v súčte postavili 4 družstvá v mladšej kategórii a 10 družstiev v staršej kategórii.
V mladšej kategórii sa najviac darilo atlétom Atletickej akadémie Žilina, ktorá zvíťazila pred ŠK Juventa Žilina. 3. miesto si vysúťažili taktiež atléti Atletickej akadémie Žilina.
V staršej vekovej kategórii boli najrýchlejší atléti z klubu Aquappark Turčianske Teplice, ktoré však boli mimo súťaž.  Zvíťazila tak  atletická škôlka klubu MKŠS AK Kysucké Nové Mesto pred ŠKP Žilina a 3. miesto brala ŠK Juventa Žilina
 
Ďakujem všetkým za účasť a pekný športový deň
Peter Tichý, krajský koordinátor Detskej atletiky v Žilinskom kraji.
 
Na druhý deň  6.11.2021 sa v Trnave na atletickom štadióne stretli deti z Trnavského kraja. Niektoré z nich už dokonca druhýkrát, keďže v Trnavskom kraji sa krajskej koordinátorke Martine Kudláčovej podarilo spraviť dve kolá štafetového krosu, prvé kolo sa uskutočnilo týždeň predtým v Jablonici. Počasie nám dnes vyšlo ideálne, lepšie sme si už asi ani nemohli priať. Som prekvapená z celkom peknej účasti, za čo ďakujem aktívnym klubom z Trnavského kraja zhodnotila Martina Kudláčová po pretekoch. 

V mladšej kategórii zvíťazilo domáce družstvo z AK AŠK Slávia Trnava. Na druhom a treťom mieste sa umiestnili družstvá z AK Junior Holíč.
V staršej kategórii sa víťazmi stali deti z AK Bojničky, druhé miesto si vybojovali deti z Funny Athetics Piešťany a na treťom mieste sa umiestnilo opäť domáce družstvo z AK AŠK Slávia Trnava.
 
Dňa 7.11.2021 sa za krásneho jesenného počasia uskutočnil Detský štafetový kros v Tlmačoch pre detské kluby Nitrianskeho kraja.

Túto možnosť využili 4 kluby, menovite AC Nové Zámky, AK Zlaté Moravce, ŠAK Komárno a ŠK Atóm Levice. V staršej kategórii vyhralo družstvo z AC Nové Zámky, ktoré však pretekali mimo súťaž. Oficiálne vyhralo družstvo ŠK Atóm Levice, ktoré postúpilo na celoslovenské finále Detského štafetového krosu, ktoré sa uskutoční v rámci Majstrovstiev cezpoľného behu v Dubnici nad Váhom. Na druhom, treťom a štvrtom mieste skončili družstvá AK Zlaté Moravce.
V mladšej kategórií bol scenár rovnaký ako v staršej kategórií. Vyhralo družstvo mimo súťaž z ŠK Atóm Levice. Oficiálne vyhralo družstvo AK Zlaté Moravce, na druhom mieste skončilo družstvo AC Nové Zámky a na treťom mieste družstvo AK Zlaté Moravce.

Ráno po prezentácii sme sa s vedúcimi trénermi dohodli, že na základe viacerých detí, ktoré vypadli z dôvodu choroby, zorganizujeme individuálny kros pre staršiu a mladšiu kategóriu. Záujem medzi deťmi bol veľký a všetko bolo na princípe dobrovoľnosti. Kto chcel si trať zopakoval zo štafety alebo si trať vyskúšal po prvýkrát. V staršej kategórií vyhral u chlapcov Hugo Kašiar pred Andrejom Hričinom. U dievčat sa z víťazstva tešila Karolína Juhászová, na druhom mieste skončila Karin Šmondrková a tretia skončila Tamara Košíková. V mladšej kategórií u chlapov vyhral Patrik Nemeš, druhý bol Adam Gyori a tretí Dominik Proházka. U dievčat na prvom skončila Natália Šipošová, druhá Miriam Moravská a tretia Ema Šprochová.
Počas vyhodnotenia nás poctil účasťou na pretekoch aj olympionik Michal Morvay, reprezentant v chôdzi na 50km, ktorý okrem odovzdávania cien mal pripravené pre všetky deti aj podpisové kartičky. Ďakujeme Michal, že si si našiel čas a strávil si nedeľné doobedie s nami.
 
Všetkým deťom blahoželáme k dosiahnutým výkonom a k umiestneniam.
Týmto sa chceme poďakovať hlavne organizátorom z DAK Tlmače za vytýčenie trate a pomoc pri celej organizácií pretekov. Taktiež ďakujeme daným klubom za účasť a rodičom, že svoje ratolesti doniesli na preteky a užili si atmosféru z pretekov.
Zhodnotila po pretekoch krajská koordinátorka Darina Kozolková.