trener
  • Úvod
  • /
  • Aktuality
  • /
  • V LETNEJ SÉRII KRAJSKÝCH KÔL DETSKEJ P-T-S SÚŤAŽILI VIAC AKO ŠTYRI STOVKY DETÍ
V LETNEJ SÉRII KRAJSKÝCH KÔL DETSKEJ P-T-S SÚŤAŽILI VIAC AKO ŠTYRI STOVKY DETÍ

Seriál pretekov obľúbenej Detskej P-T-S sa rozbehol 22. júna na východe Slovenska v Prešove. Krajská koordinátorka Daniela Leutterová pripravila preteky v netradičnom prostredí mimo atletického štadióna. Súťaže sa uskutočnili  v rekreačno-športovom areáli pri vodnej nádrži Delňa. Deti si výborne zasúťažili, odniesli s kopec nových zážitkov a – pekné ceny.

Po súťaži v Delni nasledovali súboje v nitrianskom krajskom kole v Zlatých Moravciach. Bývalá hlavná koordinátorka projektu Detská atletika Darina Kozolková privítala deti na krásnom školskom štadióne SOŠ obchodu a služieb. ,,Veľmi sa tešíme, že sa súťaže v rámci Detskej atletiky organizujú v rôznych regiónoch Slovenska i menších mestách, takže všetky deti majú možnosť prísť zašportovať si v duchu zdravého životného štýlu,“ skonštatovala.

Ďalšie krajské kolo Detskej P-T-S sa uskutočnilo v Banskej Bystrici, profesor Ivan Čillík pripravil skvelé preteky s najväčšou účasťou detí v tomto roku. Súťaže boli napínavé do poslednej disciplíny, ktorou bol vytrvalostný beh družstiev. V mimoriadne horúcom počasí to malí atléti nemali ľahké, no zvládli aj nástrahy počasia a určite im dramatické duely ostanú dlho v pamäti. Preteky dopadli na jednotku, deti mali obrovskú radosť, že si opäť mohli zmerať sily naživo v tradičných disciplínach Detskej P-T-S.

V sobotu 1. júla sa vo veternom, ale slnečnom počasí v bratislavskej Petržalke v areáli ZŠ Tupolevova, konalo krajské kolo Bratislavského kraja. Pomaly sa už stáva tradíciou, že v tomto krajskom kole sa najviac darí  deťom z AC Malacky, ktoré si opäť zaslúžene vybojovali 1. miesto v staršej aj mladšej kategórii. ,,Sme radi, že po dlhšom čase môžeme opäť vidieť radosť z pohybu, super výkony a vzájomne povzbudzovanie sa. Deti očividne chcú športovať a súťažiť, čo nás veľmi teší,“ skonštatovali po pretekoch hlavní koordinátori Detskej atletiky i Detskej P-T-S Jaroslav Dobrovodský a Radovan Tomeček.

V Trnave sa 3. júla uskutočnili na Mestskom atletickom štadióne A. Hajmássyho juniorské majstrovstvá Slovenska, súbežne sa na štadióne v ZŠ Bottova konalo trnavské krajské kolo. Koordinátorka Martina Kudláčová pripravila krásne preteky. Zažiť jedinečnú atmosféru a zasúťažiť si prišli deti z Piešťan, Jablonice, Senice, Serede a aj z Holíča.

Krajské kolo v Košickom kraji sa na žiadosť klubov z regiónu  presunulo na koniec letných prázdnin. Malí atléti a atlétky sa už teraz môžu tešiť na stretnutie so slovenským výškarským reprezentantom, účastníkom majstrovstiev Európy vonku i v hale a Svetovej univerziády Lukášom Beerom, ktorý sa stal novým krajským koordinátorom Detskej atletiky.

Deviateho a desiateho júla deti čakali ďalšie dve krajské kolá v Žilinskom a v Trenčianskom kraji. Koordinátor Peter Tichý ml. preteky zorganizoval v Kysuckom Novom Meste, kam prišli súťažiť malí adepti atletiky zo Žiliny a z regiónov Oravy a Kysúc. V staršej kategórii zvíťazilo družstvo ŠK Juventa Žilina, medzi mladšími boli najlepšie deti z AK Stará Bystrica.

Koordinátorka Eva Hanuliaková usporiadala preteky tradične na tartanovom štadióne v Trenčíne. Prihlásilo sa 14 družstiev a každý malý atlét a atlétka odchádzala domov s farebným diplomom. ,,Počas súbojov vládla príjemná atmosféra, keďže medzi sebou súperili priatelia a nadšenci atletiky. Tešíme sa, že sa deti opäť hýbu,“skonštatovala krajská koordinátorka po súťaži.

Celkovo sa v 7 krajských kolách Detskej P-T-Sk naprieč celým Slovenskomzúčastnilo viac ako 400 detí, ktoré si odniesli okrem dobrého pocitu aj ceny s logom Detskej atletiky. Veríme, že aj ďalšej časti roka budú mať príležitosť zašportovať si v chystaných zaujímavých súťažiach.