trener
  • Úvod
  • /
  • Aktuality
  • /
  • VO FINÁLE DETSKEJ P-T-S V TRNAVE SÚŤAŽILO 132 DETÍ Z CELÉHO SLOVENSKA, UŽ ŠTVRTÝ RAZ BOLI NAJLEPŠÍ MALÍ ATLÉTI Z AC MALACKY
VO FINÁLE DETSKEJ P-T-S V TRNAVE SÚŤAŽILO 132 DETÍ Z CELÉHO SLOVENSKA, UŽ ŠTVRTÝ RAZ BOLI NAJLEPŠÍ MALÍ ATLÉTI Z AC MALACKY

Od stredy 22. septembra poznáme víťazov tohtoročnej Detskej P – T – S, ktorá sa mimoriadne uskutočnila na Mestskom atletickom štadióne Antona Hajmássyho v Trnave. Doposiaľ táto populárna súťaž vrcholila zväčša v Šamoríne v športovom komplexe x-bionic® sphere popri veľkej „péteeske“, avšak pre pandemickú situáciu a z nej vyplývajúce opatrenia v tohtoročnom termíne P-T-S (2. júna) súťažili malí adepti kráľovnej športov až v septembri.

„Radosť v očiach a úsmev na tvárach detí nás presvedčili, že zmena termínu nemali na ich výkony nijaký negatívny vplyv. Opäť sa potvrdilo, že deti veľmi radi súťažia kdekoľvek a príležitosť športovať hravou formou využijú kedykoľvek,“ zhodli sa Jaroslav Dobrovodský a Radovan Tomeček, celoslovenskí koordinátori Detskej atletiky, v rámci ktorej sa Detská P-T-S uskutočnila.

Atletické škôlky a kluby naprieč celým Slovenskom mali možnosť prihlásiť do tohtoročnej súťaže jedno 6-členné družstvo. Obľúbené disciplíny Detskej atletiky absolvovalo v rámci „péteesky“ napokon 22 družstiev, čiže celkovo 132 detí. Súťažilo sa tradične v šiestich disciplínach – v skoku do diaľky, v behu cez prekážky, v hode raketkou, v štafetovom behu,  v hode medicinbalom a 6-minútovom vytrvalostnom behu.

Medzi šesť najlepších vyhodnocovaných tímov sa okrem suverénneho víťaza AC Malacky v zostave Mrázová, Pauková, Stašková, Michalovič, Nehyba, Haba dostali aj strieborný AK Run For Fun Bratislava, bronzový AK ŠK UMB Banská Bystrica a na ďalších priečkach ŠK Jablonica, ŠK Juventa Žilina a domáci AK AŠK Slávia Trnava. Zaujímavosť: družstvo AC Malacky vyhralo Detskú P-T-S už štvrtýkrát (2017, 2019, 2020, 2021).

Každý malý atlét, účastník trnavského podujatia, odchádzal domov so štartovacím balíčkom, v ktorom si všetci našli tričká, ponožky a ďalšie drobné darčeky. V tomto roku dostal každý zúčastnený klub aj tri vortexové raketky ako odmenu za prácu s deťmi počas mimoriadne náročného covidového obdobia, ktoré športovaniu detí vôbec neprialo.

Napriek nepriaznivej predpovedi počasia dopadla Detská P-T-S 2021 úspešne. Na preteky sa prišli do Trnavy pozrieť trénerky a bývalé prvé koordinátorky projektu Detská atletika Simona Blanárová a Darina Kozolková, ktoré stáli aj pri začiatkoch Detskej P-T-S. Ešte pred slávnostným vyhodnotením podujatia  deťom zablahoželal k ich výkonom garant projektu Detská atletika profesor Ivan Čillík a pripomenul im, že nie je dôležité, či vyhrali, ale oveľa dôležitejšie je, že sa o to zo všetkých síl snažili a radovali sa z pohybu.

„Zo srdca ďakujeme deťom, trénerom, klubom a rozhodcom za účasť na týchto krásnych pretekoch a za vytvorenie výbornej a priateľskej atmosféry. Veríme, že sa už čoskoro uvidíme na ďalších súťažiach,“ želali si Jaroslav Dobrovodský a Radovan Tomeček, celoslovenskí koordinátori Detskej atletiky,

FAKTY Z TRNAVY

ZLATO AC Malacky (Mrázová, Pauková, Stašková, Michalovič, Nehyba, Haba) 7

STRIEBRO AK Run For Fun Bratislava (Šišková, Kalaberová, Bártová, Streška, Jančo, Gadomský) 20

BRONZ AK ŠK UMB Banská Bystrica (Gregušová, Kubínyiová, Rosputinská, Schmidtmayer, Tuška, Krutošík) 29

4. ŠK Jablonica 30

5. ŠK Juventa Žilina 41

6. AK AŠK Slávia Trnava 45

7. BŠK Banská Bystrica 47,00

8. Atletika Šport hrou Bratislava 50

9. ŠK BCF Dukla Banská Bystrica 62

10. Slávia Trenčín o. z. 69

Kompletné umiestnenia ostatných družstiev a kompletné výsledky nájdete na tomto linku:

https://statistika.atletika.sk/vysledky/2519/0/2